Ultrazvukové vyšetření pomocí 4D zobrazení

Ultrazvukové vyšetření pomocí 4D zobrazení

 

V naší gynekologické ambulanci provádíme ultrazvuková vyšetření na vysoce kvalitním ultrazvukovém přístroji třídy premium MEDISON ACCUVIX V 10, který nám umožňuje zobrazit daleko větší množství patologií, než většina běžných přístrojů.

Nastávajícím maminkám provedeme 4D ultrazvuk na přání.  Mohou si tak prohlédnout plod již v "bříšku" pomocí 4D ultrazvukového vyšetření v reálném čase. 4D ultrazvukové vyšetření umožňuje trojrozměrné zobrazení Vašeho miminka v reálném čase již v děloze. Celé vyšetření může nastávající  maminka sledovat se svým partnerem na přídatném LCD monitoru.

Ideální 4D záznam je mezi  16. až 24. týdnem těhotenství, kdy je plod v dutině děložní nejlépe vidět. 4D záznam lze samozřejmě pořídit i v dalších týdnech gravidity, ale s rostoucí velikostí plodu  se kvalita 4D zobrazení  snižuje. Pro kvalitní zobrazení jsou důležité optimální podmínky pro snímání "obrázků miminka“,  především dostatek plodové vody před zobrazovanou částí, relativní klid plodu a příznivá poloha plodu. Součástí vyšetření je záznam ultrazvukového vyšetření na DVD. Na přání lze pořídit i libovolný počet kvalitních fotografií,které ovšem nejsou jeho součástí.

Toto vyšetření není hrazeno ze zdravotního pojištění.

Na vyšetření je nutné se objednat v naší ambulanci telefonicky, nebo emailem. K vyšetření není nutná registrace na našem pracovišti.