Ultrazvukové vyšetření pomocí 4D zobrazení

Ultrazvukové vyšetření pomocí 4D zobrazení

 

V naší gynekologické ambulanci provádíme ultrazvuková vyšetření na vysoce kvalitním ultrazvukovém přístroji třídy premium SAMSUNG WS8OA, který nám umožňuje zobrazit daleko větší množství patologií, než většina běžných přístrojů.

Nastávajícím maminkám provedeme 4D ultrazvuk na přání.  Mohou si tak prohlédnout plod již v "bříšku" pomocí 4D ultrazvukového vyšetření v reálném čase. 4D ultrazvukové vyšetření umožňuje trojrozměrné zobrazení Vašeho miminka v reálném čase již v děloze. Celé vyšetření může nastávající  maminka sledovat se svým partnerem na přídatném LCD monitoru.

Ideální 4D záznam je mezi  12. až 24. týdnem těhotenství, kdy je plod v dutině děložní nejlépe vidět. 4D záznam lze samozřejmě pořídit i v dalších týdnech gravidity, ale s rostoucí velikostí plodu  se kvalita 4D zobrazení  snižuje. Pro kvalitní zobrazení jsou důležité optimální podmínky pro snímání "obrázků miminka“,  především dostatek plodové vody před zobrazovanou částí, relativní klid plodu a příznivá poloha plodu. Součástí vyšetření je nahrání záznamu ultrazvukového vyšetření na DVD nebo vlastní flash disk. Na přání lze pořídit i libovolný počet kvalitních fotografií ve formátu A5, které ovšem nejsou v ceně vyšetření.

Toto vyšetření není hrazeno ze zdravotního pojištění.

Na vyšetření je nutné se objednat v naší ambulanci telefonicky, nebo emailem.